Jak vybrat krb, který je vhodný pro váš rozpočet?

Chystáte se stavět nový krb a jste z Prahy a okolí? Pak přijměte naši pomoc. Během krátkého telefonního hovoru vám položíme několik otázek a dozvíte se:

👉 Jaká rizika hrozí u stavby krbu.
👉 Na jaké 2-3 věci si musíte dát největší pozor, aby Váš nový krb nespolknul polovinu rozpočtu na stavbu či rekonstrukci.
👉 Co si pohlídat aby jste topili co možná nejdříve.

Tato 15minutová konzultace je kompletně ZDARMA.

 

Co od svého krbu očekáváte?

Chci rychle vytopit

Teplovzdušný krb
je způsob jak poměrně jednoduše, ekologicky a levně vytopit jednu nebo více místností.  Vzduch se ohřívá cirkulací kolem krbové vložky – spodní mřížkou obestavby  je nasáván studený a horní mřížka vypouští teplý vzduch přímo do místnosti. Pro vytápění více místností lze využít vzduchotechniku, pro vyšší účinnost přidat krbový ventilátor.

Výhodou teplovzdušného krbu je rychlá a účinná distribuce tepla do místnosti, nízká spotřeba paliva, která se projeví v nižších nákladech na topení.  

Teplovzdušný krb je skvělým doplňkem každého interiéru a zahřeje tělo i duši.

Kdy zvolit teplovzdušný krb?  Nevíte si rady? Pomůžeme vám najít nejlepší řešení. 

Chci komfort

Akumulační krb
je speciální typ sálavého krbu, který dokáže akumulovat teplo a postupně ho uvolňovat do místnosti i několik hodin po skončení topení. Tento typ krbu je navržen tak, aby jeho speciální jádro absorbovalo co nejvíce energie z hořícího paliva, kterou následně pomalu uvolňuje do místnosti.

Tento proces může trvat několik hodin, takže pokud se krb správně navrhne a postaví, může poskytnout teplotní pohodlí až do rána. Tyto vlastnosti jsou vhodné i pro využití v pasivním domě.

Jak dlouho hřeje akumulační krb? Chcete svůj pasivní dům vytápět akumulačním krbem – kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Chci mít déle teplo

 Sálavý krb
jsou často využívány v moderních interiérech, protože jejich výkon je velmi efektivní a pomáhá udržet teplo v místnosti po delší dobu. Tyto krby mají obestavby z materiálů, které dobře drží teplo, které následně pomalu uvolňují do vytápěné místnosti.

Sálavý krb potřebuje delší čas než začne hřát a topit, avšak po vyhasnutí ohně ihned nevychladne, ale teplo se ještě nějakou dobu postupně z pláště uvolňuje do místnosti. 

Už nepřikládáte a přesto se hřejete.

Chci topit, i ohřívat vodu

Teplovodní krb
je zdroj tepla, který funguje na principu cirkulace horké vody v potrubí a ohřevu prostor pomocí radiátorů. Tento typ krbu má v sobě vnitřní teplovodní výměník, který ohřívá vodu, která cirkuluje potrubím do radiátorů v místnosti.

Provoz teplovodního krbu je účinný a zároveň ekonomický, protože využívá energii z krbu na ohřev vody a ta je dále distribuována do dalších částí domu. To znamená, že teplovodní krb může být propojen s topením a ohřevem teplé vody..

Chcete ušetřit za energie teplovodním krbem? Kontaktujte nás – navrhneme individuální řešení právě pro Vás.

Nechte nám své telefonní číslo

Budeme vás kontaktovat.

 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme. Ozveme se Vám.